AROMSA, SÜRDÜRÜLEBİLİR GIDA KONFERANSI’NDA...

“Gelecek nesillere, dünyaya ve çevreye saygı duyuyor, sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz” diyen AROMSA, kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmak, çevre duyarlılığını artırmak için 2018 yılında sürdürülebilir sistemlere yönelik faaliyetlerine hız verdi.

 

Aromsa, gıda sektöründe farkındalık yaratmak; sağlıklı, güvenilir ve ulaşılabilir gıdada sürdürülebilirlik amacıyla; iş dünyasını, kamu, bilim ve sivil toplum kuruluşlarındaki uzmanları bir araya getiren ve 17 Ekim 2018’de düzenlenecek olan 4. Sürdürülebilir Gıda Konferansı’na Altın Sponsor oldu.


Bu yıl T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü desteği ile, Sürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS (Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası) tarafından 4. kez düzenlenen “Sürdürülebilir Gıda Konferansı”nda Aromsa Genel Müdürü Murat Yasa konuşmacı olarak yer alacak.


1982 yılından itibaren, ticari faaliyetlerinin yanında, çevreye duyduğu saygı, toplumun yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik katkıda bulunma isteği ve çalışanlarına verdiği değer doğrultusunda sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına devam eden Aromsa, eğitim, kültür, sanat alanlarındaki çalışmalara ve çevreyi korumak için yapılan faaliyetlere de her zaman destek veriyor. Aromsa toplum gelişiminin, kendi gelişimi için önemli olduğunun farkında olarak kaynaklarını daha verimli kullanmak ve çalışmalarında fark yaratmak için her gün daha fazla çalışıyor.