Beypazarı Doğal Maden Suları Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi ERCAN: “MADEN SUYU SEKTÖRÜNDE LİDERİZ”

Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine ürettiği maden suyunu ulaştırarak, tüketicinin beğenisini kazanan ve yurt içi pazardan en büyük payı alan Beypazarı Maden Suları emin adımlarla ilerliyor. “Yurt dışı pazarına yönelik çalışmalarımızla şu anda 27 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz” diyen Beypazarı Doğal Maden Suları Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, “Beypazarı Doğal Maden Suları olarak 64 senedir sektördeyiz ve işimizin gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Maden suyu dolum tesisi olarak kalitemiz ve güvenilirliğimiz ile sektörde bir numarayız. Her zaman için kaliteyi bozmadan üretim yapmak birinci hedefimizdir. 1957 yılında kurulan ve bugün 60 bin m² kapalı alana kurulu tesisimizde, saatte 300 bin şişe üretim kapasitesine sahibiz ve 6 milyar şişelik pazarın 1,5 milyarlık kısmını elinde bulunduran lider maden suyu şirketi konumundayız. Beypazarı Doğal Maden Suları olarak 30 şirketlik pazar içerisinde tek başına tüketimin dörtte birini karşılamaktayız. Toplam 6 adet üretim hattımız var. Tam otomasyonlu ve dünyadaki en ileri maden suyu şişeleme teknolojisine sahip tesisimizde doğadan gelen maden suyunu, en hijyenik koşullarda şişeleyerek tüketicilerimizle buluşturuyoruz” dedi.


Güncel ihracat verileri hakkında da bilgi veren Niyazi ERCAN, “Türkiye’nin her bölgesine ürünlerimizi ulaştırıyoruz ve tüketicinin beğenisi ile yurtiçi pazarından en büyük payı alan firma olmayı başardık. Yurt dışı pazarında ise şu anda 27 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Başta Almaya, Fransa, Irak, Dubai, Arabistan, Avusturalya olmak üzere pek çok ülkeye ürünlerimizi göndermekteyiz. Maden suyu tüketimi yurt dışında daha fazla, insanlar su yerine mineralli su dedikleri maden suyunu tüketiyorlar. Tabi yurt dışında yeteri kadar maden suyu kaynağı olmadığından ithal ediyorlar. Türkiye maden suyu kaynakları yönünden zengin bir ülke olarak en çok ihracat gerçekleştiren ülkelerin başında geliyor. Türkiye’de de Avrupa’da olduğu gibi maden suyunu sofra içeceği haline getirmek istiyoruz. Sadece ağır yenen yemeklerden sonra hazmı kolaylaştırmak için içilen bir içecek olarak algılanmak istemiyoruz. Spordan sonra, hamilelikte, gençlikte, yaşlılıkta kısacası hayatın her anında içilebilen sağlıklı keyif içeceği olarak insanların tüketmesini sağlamayı hedefliyoruz” derken maden suyu denince akla ilk gelen markalardan biri olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.


“Sade maden suyunu 750 ml’lik yeni boyutuyla pazara sunmaya hazırlanıyoruz. Tüketiciden gelen yoğun talep üzerine piyasaya arz edilecek büyük boyutlu şişe ile maden suyu sektörüne yeni bir hareket getireceğini ön görüyoruz. Beypazarı Maden Suyu olarak, maden suyunu Türkiye’de bir sofra içeceği haline getirmek istiyoruz. Özellikle Avrupa ülkelerinde örneklerini gördüğümüz büyük boyutlu şişe ile sofralarda yer alarak sağlıklı maden suyunun daha fazla tüketilmesini hedefliyoruz” diyen ERCAN, “Son 3 yıl içerisinde 2 adet maden suyu dolum hattı kurduk. Bu üretim hatlarımız Alman menşeli olup her bir dolum hattımıza 5 milyon Euro yatırım yaptık. 2020 yılı Nisan ayında devreye aldığımız yeni üretim hattımızla %30 oranında üretim kapasitemizi arttırdık. Aynı şekilde 2021 Nisan ayında devreye alacağımız altıncı makine parkurumuzla üretim kapasitemizi ve imalat hızımızı artırarak çoğalan sektörel talebi de daha hızlı karşılayabileceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.