Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi ERCAN: ''SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN OKULLARDA MADEN SUYU DA DAĞITILMALI''

Okul sütü projesinin ardından maden suyu üreticileri de sağlıklı nesiller için okullarda maden suyu dağıtılması için çağrıda bulundu. Çocukların gelişiminde önemli bir yeri olan kalsiyumun sütten sonra sadece maden suyunda bulunması, maden suyu üreticilerini harekete geçirdi. Sektörde lider konumda bulunan Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, okullar için ''az gazlı'' özel üretim yapmaya hazır olduklarını belirterek, ''Önemli olan çocuklarımızın mineralli su içmesidir. Zaten kalsiyum sadece sütte ve maden suyunda bulunuyor'' dedi. Çocukların gelişimini desteklemek için okullarda maden suyu dağıtılmasını tavsiye eden ve bu projeyi tamamen sosyal sorumluluk kapsamında değerlendirdiklerini vurgulayan Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi ERCAN, ''Maden suyu, içerdiği mineraller bakımından çocuk gelişimi için çok önemli. Böyle bir proje gerçekleştirilirse bu bizim için büyük bir gurur olur'' diye konuştu.


Türkiye'de maden suyu tüketiminin Avrupa'nın çok gerisinde olduğunu da vurgulayan Ercan, sağlıklı nesiller için yerin en derin katmanlarından çıkan şifalı suyun Türkiye'de de tüketiminin attırılması gerektiğini belirtti. Beypazarı Maden Suyu olarak bunun mücadelesini verdiklerini ifade eden ERCAN, ''Maden suyu tüketimini ülkemizde de bir kültür haline getirmemiz gerekiyor. Bu konuda Türkiye'nin başta siyasetçileri olmak üzere sivil toplum örgütleri, öğretmenler, doktorlar, yerel yöneticiler ve ailelerinde bize yardımcı olmaları gerekiyor. Çünkü bahsettiğimiz şey insanoğlunun olmazsa olmaz içeceği olan suyun kalsiyum ve mineral bakımından zengin ve zenginliği kadarda faydalı ve doğal bir içecek olması. Sadece yenilen fazla yemeklerden sonra değil hayatımızın her anında maden suyu dağıtılması bu kültürün oluşmasında büyük bir katkı sağlayacaktır'' açıklamasında bulundu.


Maden suyu sektöründe Türkiye'nin gözde kuruluşlarından biri olan Beypazarı Maden Suyu, son yaptığı yatırımla saatte 300 bin şişe dolum kapasitesine ulaştı. Bu üretim kapasitesi ile Beypazarı Maden Suyu, iç pazardaki ağırlığını artırırken, ihracata yönelik çalışmaları da hız kazandı. Amerika'dan Orta Asya'ya, Afrika'dan Orta Doğu'ya 17 ülkeye ihracat yapan Beypazarı, ülke sayısını önümüzdeki yıllarda daha da artırmayı hedefliyor.