BEYPAZARI MADEN SUYU'NDAN KOVİD-19 SALGINIYLA SAVAŞTA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

Beypazarı Doğal Madensuyu, yeni tip koronavirüs salgınına karşı verilen amansız mücadelede hastane çalışanlarına destek olmak ve sağlık çalışanlarının bağışıklık sistemini güçlendirmeye katkı sağlamak için Ankara’daki devlet hastanelerine madensuyu dağıttı.

 

Halk sağlığı uzmanları, son dönemlerde yaptığı açıklamalarda maden suyunun içindeki minerallerin, bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve salgın hastalıklardan korunmada etkili olduğuna dikkat çektiler. Maden suyunun, normal besinlerden alınabilecek minerallerden daha zengin bir gıda kaynağı olduğu vurguladılar. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni tip koronavirüsle mücadele tüm hızıyla devam etmektedir. Vatandaşlar olarak kişisel tedbirlerimizi artırdığımız bu günlerde özellikle sağlık çalışanları bu mücadelede daha riskli bir görev üstlenmişlerdir.

 

Beypazarı doğal Maden Suyu yönetim kurulu başkanı  Niyazi Ercan, “Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Sağlık çalışanlarımız koronavirüs salgınına karşı ülke çapında verilen amansız mücadelede önemli görevleri özveriyle üstelendiler. Bu konuda millet olarak kendilerine minnettarız.Virüsle mücadelede hepimize önemli görevler düşüyor. Toplum olarak birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Beypazarı doğal Madensuyu olarak, hayatlarını bizim için riske atan sağlık çalışanlarının yanındayız.” dedi.

“Ekip Ruhuyla Hareket Etmemiz, Birbirimize Omuz Vermemiz Gerekiyor."

Niyazi Ercan, tüm sektörlerin imkânları nispetinde bu mücadeleye destek olmasının önemli olduğunu belirtti. Ercan, “Ancak çok daha önemlisi, son derece tehlikeli bu salgına karşı ülkece verdiğimiz savaşa dayanışma içinde destek olabilmek. Vaka sayısının arttığı bu dönemde devletimiz tüm imkânlarıyla seferber olmuşken, hastanelerimizin ve sağlık çalışanlarının çok hızlı büyüyen ihtiyaçları karşısında bizim de destek vermemiz, elimizi taşın altına koymamız son derece önemlidir. Maden suyunun bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. Biz de bu bilgilerden yola çıkarak değerli sağlık çalışanlarımızın bağışıklığının güçlendirilmesine katkı sağmak için hastanelerimize ücretsiz dağıtılmak üzere maden suyu gönderdik.” dedi. “Bizlerin vatandaş ve özel sektör olarak, tek bir ekip ruhuyla hareket etmemiz, birbirimize omuz vermemiz gerekiyor.Bu amaçla, bu savaşta en ön cephede yer alan doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın görevlerini en iyi şekilde yapabilmeleri ve bağışıklık sistemini koruyabilmeleri adına biz de küçük bir adım attık. Bize göre bu adımımız şu an için denizde bir kum tanesi ancak inanıyoruz ki bunun devamı gelecek ve diğer kurumlarımız da aynı dayanışma ruhuyla hareket edecek.”

Niyazi Ercan, Beypazarı doğal Maden Suyu olarak en büyük temennilerinin, elbirliğiyle bu zor dönemi en az kayıpla ve en kısa sürede atlatarak, ülkece çok daha güzel yarınlara birlikte yürümek olduğunu vurguladı.