Erkon Konsantre A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğukan YİĞİT: “TÜKETİCİ, TÜKETİMİ KOLAY BESİNLERE YÖNELDİ”

2008 yılında Ereğli-Konya'da siyah havuç yetiştirme alanında ağırlıklı olarak siyah havuç suyu konsantresi üretmek üzere kurulan Erkon Konsantre A.Ş., günümüz rekabet koşulları göz önünde bulundurarak kaliteli ürünleri minimum maliyetlerle üretmekte, ürünleri en iyi ambalajlarda en kısa sürede paketlemekte ve deneyimli kadrosu ile siparişleri zamanında teslim ederek müşteri memnuniyetini sağlamanın mutluluğunu yaşamaktadır. Firmanın en önemli avantajlarından biri, dünyanın her yerindeki müşterilerinden talep gören neredeyse kendi üretimi olan siyah havuç üretimine hammaddenin yakınlığıdır.


Erkon Konsantre A.Ş. aynı zamanda diğer meyve ve sebze suyu konsantre ve pürelerini de işleyerek, tüm Türkiye'ye ve dünyaya pazarlamaktadır. Ekip çalışmasına büyük önem veren, deneyimli kadrosu ile yenilikleri takip eden, ilgili kişi, kurum ve kişilerle sürekli bilgi alışverişinde bulunan ve bu sayede müşterilerine en iyi hizmeti vermenin yollarını arayan Erkon Konsantre A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğukan YİĞİT, tüketicinin hazır ve tüketimi kolay besinlere yöneldiğini dile getirirken şunları söyledi: “Günümüzde birçok üründe gıda boyası ya da aroma kullanılmaktadır. Kahve sektöründe, meyve suyu sektöründe, çikolata sektöründe v.b. Bunlar hem tat vermek için hem de renk vermek için kullanılmaktadır. Ve dünya artık bu yöne doğru gitmektedir. Artık dünya değişiyor ve bunun yanında ürünler de değişiyor. Sporculara baktığımızda önceden et, tavuk ve balık yerlerdi; şimdi bu ürünlerin yanı sıra proteinlerini rahatlıkla alabildikleri protein tozlarına yöneliyorlar. Sonuç olarak artık tüketici hazır ve tüketimi kolay besinlere yöneldi.”

 

YİĞİT ayrıca, “Diğer değinmek istediğim konu ise meyve suları. Meyve suları pastörize edilerek son mikrop bitene kadar temizlenmektedir. Birçok işlemden geçerek tüm kontroller sağlanarak üretilir, yani içiniz rahat tüketebilirsiniz. Meyve sebze tüketimi çok önemlidir. Her meyve ve sebze zamanında tüketilmelidir. Ama mutlaka tüketilmelidir. Maalesef şu anda havalar oldukça soğuk ve bir çok hastalık birbirine karışmış durumunda. Bağışıklığımızı sıkı ve güçlü tutmalıyız ki en azından hafif atlatalım. Bu mevsimde bol bol C vitamini tüketmeliyiz. Bunun yanı sıra kırmızı pancarı da öneriyorum; bağışıklık için çok ciddi derecede faydası var ve kalp ve damar salığı içinde büyük bir rol oynuyor. Ayrıca pancar aroma ve renk üretiminde de etkin bir madde” dedi.