MAKSİVAK MAKİNA, SEKTÖRDEKİ YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

Maksivak Otomatik Paketleme Ambalaj Makina Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şti., tam otomatik paketleme makineleri imalatı üzerine faaliyet gösteriyor. Maksivak markası ismini maksimum vakuma ihtiyaç duyan makinelerinden alan firma, önceleri fason üretim yapan bir firma iken mevcut talebe yanıt vererek kendi makinelerini imal etmeye başladı. Gelişmiş AR-GE ekibi ile birlikte ürün gamını da geliştiren firma günümüzde hazır kap makineleri, koli açma kapama makinesi, robot, eksantirik sistemler, konveyör ve ekipmanları gibi makineleri bünyesinde bulunduruyor.


Firmaları hakkında bilgi aldığımız Maksivak Otomatik Paketleme Ambalaj Makina Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şti., Ortaklarından İsmail Ünal; “Makinelerimizin daha verimli ve tasarruflu çalışabilmesi için gelişen teknolojik ürünleri makinelerimize entegre ediyoruz. Konveyör, inkjet, PLC, otomasyon ürünler, robot sistemleri, servo sistemleri ve önümüze çıkacak yeni ürünler örnek olarak verilebilir. Araştırma bölümümüz ülkemizdeki ihtiyaca göre şekillenmektedir. Mevcut ürünlerin geliştirilmesi için yeni fikirlere açık olmak ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak gerekmektedir. En önemli unsur geliştirme faaliyetlerine destek olmaktır” derken son birkaç yıl içinde yeni üretim hedefleriyle sektörün nabzını tutmaya devam ettiklerini söyledi. Konu hakkında açıklamada bulunan İsmail Ünal, “Önümüzdeki süreçte damacana hatları için yıkama sistemleri üretmek istiyoruz. Mevcut damacanaların toplanması temizlenmesi ve tekrar kullanılması ile ilgili AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Üretim teknolojimiz ihtiyaçları karşılayabilecek esneklikte ve kapasitede, bütün ambalajlama işlemlerini peş peşe ürünlere uzun raf ömrü kazandıran komple bir ambalaj hattıdır. Ürüne uygun ve yüksek hassasiyetli dozajlama sistemine sahip, küçük veya büyük ölçekli, el değmeden yüksek hijyenli paketleme yapan gelişmiş bir ambalajlama sistemidir. Tek bir operatörle çalışan, minimum düzeyde bakım gerektiren, sessiz ve arızasız çalışan bir makinedir. Ana şase ve ayaklar dahil olmak üzere tüm aksam 304 kalite paslanmaz çelik ve sac profillerden yapıldığı için en zorlu çalışma ortamında bile uzun ömürlüdür. Hidrolik ve pnömatik hatlarda metalurjiye uygun kaliteli malzemeler kullanılır. Hangi malzemenin ne kadar süre dayanacağını, ne zaman deforme olacağını, oksitlenmenin önüne nasıl geçeceğimizi hesaplayarak ürünlerimizi üretiyoruz” dedi. 


Servis ağlarının genişliği ve makinelerinin yüksek kalitede üretilmesi ile ilgili de bilgi veren İsmail Ünal, “Tüm makinelerimiz en yüksek kalitede üretilmekte ve sorunsuz çalışmaktadır. Sattığımız makinelerde operatörlerine makine ile ilgili eğitim vererek üretimin durmasını engelliyoruz. Sloganımızdaki gibi Termoform Makineleriyle Beraber Dünya’yı Paketleyebiliriz” dedi.