Oğuz Gıda CEO’su Enes ÖRER: “KAZANCIMIZI; İŞİMİZE, SEKTÖRE, TEKNOLOJİ VE KALİTEYE HARCIYORUZ”

 

Gazlı içecekler, meyveli içecekler, enerji içecekleri, vitamin ve sporcu içecekleri ile gazoz-soda çeşitleri olmak üzere Juss, Black Bruin ve Sarıyer isimli markalarıyla faaliyetlerini sürdüren Oğuz Gıda, sadece kendi markalarının değil, tüm ulusal zincir iş ortaklarının ve içecek sektörünün diğer güçlü markalarının üretimini de gerçekleştirerek tüm dünyanın içecek üreticisi olma hedefine emin adımlarla ilerliyor.

 

Tamamı Türk sermayesi ile kurulan ve yatırımlarını öz sermaye ile gerçekleştiren Oğuz Gıda'nın CEO’su Enes Örer, “Şirketimiz içecek sektörüne yeni markalar ve oyuncular kazandırmak, ülkemizde ve dünyada içecek noktasında AR-GE faaliyetlerini desteklemek, ülkemizden dünyaya daha çok markanın ulaştırılması ve son tüketicileri yeni ve farklı tatlar ile buluşturmak hedefi ile, tüm içecek kategorilerinde start up projeleri destekleme kararı aldı. İleri teknoloji ile kurulmuş, yüksek kapasiteli üretim hatlarımızda kendi markalarımızın yanı sıra Türkiye ulusal zincirlerinin neredeyse tamamına private label üretim gerçekleştirirken, tarafımıza iletilen tüm start up projeler AR-GE ekiplerimizin hassas incelemeleri ve raporları doğrultusunda hızlı bir şekilde üretime alınarak, yılların kazandırdığı tecrübe ve iş ortaklığı kültürü ile her türlü destek sağlanarak hayata geçiriliyor. Sakarya fabrikamızda ilk start up projesi üretimi DTXo2 markası ile 330 ml sleek kutu ambalajda gerçekleştirildi. Sevkleri tarafımızca yapıldı, ulusal zincir mağazalarımızın afişlerini süsledi, raflarda son tüketicilerimizle buluştu” diye konuştu. 


Enes ÖRER, "Büyük şirketler her zaman iş ortaklarının gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunur, onları bu yolda destekler” diyen Enes Örer, “Son cam hattı yatırımımızla yine yeni bir start up projesi olan güzel bir markanın özel tasarım cam şişe ve alışılmamış etiket görselleri ile birlikte hayat bulmasına tanıklık ederek son tüketici ile buluşmasını sağlayacağız. Ülkemizde ve dünyada fikirleri olan, projelendirilen, içecek sektörüne yeni bir soluk getirecek her türlü start up projesini adet sınırlaması olmadan hayat bulmaları için desteklemeye hazır olacağız” dedi. 


 

“Yatırımlara devam ediyoruz”
Gazlı ve meyveli içecekler, vitamin içecekleri, enerji içecekleri, sporcu içecekleri, şerbet, gazoz ve soda gibi pek çok farklı içecek grubunun üretimini yapan ve son olarak yeni fabrikası Konya Ereğli’de süt üretimi yapmaya başlayan Oğuz Gıda, cam dolum hattıyla da yatırımlarını sürdürüyor. Dolum hattı, saatte 50 bin adet üretim kapasitesine sahip. Vida kapak, taç kapak ve twist-off (çevir-aç) taç kapak alternatifleriyle üretim yapabilen hat 200 ml, 250 ml, 330 ml gazlı içecek, meyve suyu, alkolsüz malt içecek, 700 ml, 1000 ml gazlı içecek, yüzde 100 meyve suyu, malt içecek, gazlı su ve pastörlü koruyucu içermeyen üretim yapabiliyor. Devreye aldıkları cam dolum hattıyla ilgili de konuşan Oğuz Gıda CEO’su Enes Örer, “Türkiye genelinde 5 üretim tesisimizle hizmet veriyoruz. 2018 yılında gazlı ürün hatlarımızı yenilemiştik. İleri teknoloji ekipmanlarla Adana ve Sakarya fabrikalarımızı daha da güçlendirdik. Sakarya fabrikamızda yaptığımız yatırımlarla cam şişede içecek çeşitleri üretim yelpazemizi genişlettik. Yatırımlarımızın büyük bir bölümünü öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Yani kazancımızı yine işimize, sektöre, teknoloji ve kaliteye harcıyoruz” dedi.

 


Eski tat, yeni ambalaj...
Yeni cam hattının devreye girmesiyle birlikte Juss yeni ambalajında 200 ml ve 740 ml cam şişeye dolum yapıyor. Juss’un sevilen lezzetleri yüzde 100 portakal suyu, vişne, şeftali, karışık meyve nektarı üretimi hız kesmeden sürüyor. Vida kapak, taç kapak ve twist-off (çevir-aç) taç kapak alternatifleriyle üretim yapabilen firma 200 ml, 250 ml, 330 ml gazlı içecek, meyve suyu, alkolsüz malt içecek, 740 ml, 1000 ml gazlı içecek, gazlı su ve koruyucu içermeyen üretime devam ediyor.

 

Sarıyer Gazoz'a WorldStar ödülü...
Oğuz Gıda markalarından Sarıyer Gazoz, WorldStar 2021 ödüllerinde, içecek kategorisinde ödüle layık görüldü. Sarıyer Gazoz şişesinin asimetrik formuyla geleneksel soda kategorisinde yenilikçi bir ambalaj olduğu belirtiliyor. Şişelerde 48 farklı komik cümle içeren 48 farklı etiket bulunuyor. Sarıyer Gazoz, üreticisi Oğuz Gıda'nın, Adana, Sakarya ve Bolu’daki modern tesislerinde şişeleniyor. Sarıyer İçecek’in başta Sarıyer Karışık Meyveli Gazoz ve Sarıyer Portakal Aromalı Gazlı İçecek olmak üzere tüm gazlı meşrubatları üretiliyor.