Optimum STU, yeni makinesiyle ses getirdi

Optimum STU, özellikle son dönemlerde geliştirdiği ve piyasaya sürdüğü yüksek performanslı hat sonu makineleri ve robotik gruplarıyla, sektöre vermiş olduğu kaliteli hizmetlerine hız kazandırdı. Bu bağlamda, ilk olarak geliştirdiği yüksek hızlı paletayzır ile sektörde Avrupalı rakiplerini yakalamayı başaran firma, 3500 paket/saatlik kapasitesiyle, üstün bir paletleme performansı sağlayan makinenin üretimini Optimum STU tesislerinde Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile gerçekleştirdi. Söz konusu ürün, tüm testleri tamamlanarak, 2017 sezonu için müşterilerin hizmetine sunuldu.


2016 yılı 4. çeyreğinde tamamladığı 3250 damacana/saatlik viyol doldurma ve boşaltma performansı sağlayan robotik hat, sektörün önemli su firmasının her iki tesisine de teslim edildi. Bu kapasite ile sektörün en hızlı ve kararlı damacana viyol doldurma ve boşaltma hattını üreten Optimum STU, bu konuda sektör lideri konumunda.


Optimum STU, KOSGEB ile yürüttüğü yüksek hızlı streç sarma projesini de başarı ile tamamlayarak, bu segmentte de yine Avrupalı rakiplerini yakalamış oldu. Tam otomatik streç sarma makinelerinde ülkemizin en hızlı makinesini üretmeyi başaran firmanın yeni makinesi hızlı olduğu kadar, kararlı çalıştığı gibi, önceki üretimlerdeki streç tasarrufu özelliğinden de taviz vermedi. 


Optimum STU, hat sonu uygulamaları konusundaki uzmanlığını arttırarak, müşterilerine daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla, bir “robotik hat sonu uygulamaları AR-GE merkezi” oluşturdu. Söz konusu merkezi tamamen kendi imkanlarıyla kuran firma, üretim hatlarının sonunda kullanılabilecek olan tüm sistemleri bu platformda hızlı ve sağlıklı bir şekilde test etme imkanını yakalamış oldu. Bu imkanlar ekseninde, hat sonu uygulamalarına ihtiyaç duyan müşterilerinin taleplerine yönelik çözümler, anında canlı olarak test edilip, çözüme yönelik sonuçlar, son derece hızlı ve sağlıklı bir şekilde elde edilebiliyor. 
Optimum STU, önümüzdeki dönemlerde, benzer şekilde bir “streç sarma makineleri AR-GE ve test merkezi” kurma yönündeki çalışmalarına da başlamış bulunuyor. Bu merkez, streç sarma makinelerinin sarmış olduğu paletlerin değişik yol ve taşıma koşullarındaki performanslarının laboratuvar ortamında ölçüldüğü; sarım miktarı, sarım tansiyonu ve sarım uzatma miktarı gibi parametrelerin, palet performansına olan etkilerinin ölçümlenebileceği bir test laboratuvarı özelliğine sahip olacak.

 


Optimum STU, 2017 itibariyle sektördeki pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine de gereken önceliği vermeyi hedefliyor. Bu kapsamda ilki 15-18 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan ANFAŞ Food Product 24. Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı olmak üzere, bu yıl minimum 4 adet fuara katılma kararı almış bulunuyor. Fuar merkezlerinde ilgili sektörlerdeki müşterileriyle birebir tanışmayı ve ürünlerini tanıtmayı amaçlayan Optimum STU, hızlı büyümesini bu organizasyonlarla desteklemeyi planlıyor.