PINAR SU, 2017’DE “HIZ KESMİYOR”

Sağlıklı nesiller için sağlıklı su üreten Pınar Yaşam Pınarım; teknolojiyi güçlü alt yapısı ile birleştirerek, tüketicilerine ilkleri en iyi kalite ile sunma hedefi ile çalışıyor. Geleceğe dönük yol haritasını çizerken işortakları ile sıkı iletişimini sürdüren Pınar Su, 2017 yılı iş ortakları toplantısını Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Erol ve Yılmaz Gökoğlu, Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu ve Pınar Su Operasyonlar Direktörü Koral Kalpaklıoğlu’nun katılımı ile Çeşme Altınyunus Otel'de gerçekleştirdi.


İşortakları ile gelecek hedeflerinin konuşulduğu toplantıda Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar, Pınar markasının geleneklerinde var olan “sürdürülebilirliğin” markanın iş süreçlerinin ana ekseninde olduğunu, insanı odak noktasına alan faaliyetlerle ve ürünlerle daha iyi bir yaşamı kurgalamaya katkıda bulunduklarını vurgulayarak; “Faaliyet göterdiğimiz alanda, yaşadığımız toplumu esas alarak tüketicilerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın beklentileri ile oluşturulan sürdürülebilirlik stratejimiz çerçevesinde çalışıyoruz. Pınar, ürün ve hizmetleri ile olduğu kadar, sürdürülebilirlik çalışmalarıyla da hem sektörde öncü hem de tüketicinin gönlünde taht kurmuş bir markadır” diye konuştu.


Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş; toplantıda gerçekleştirdiği konuşmada, Pınar Su’yun Türkiye'nin ambalajlı su sektörünün kurucusu olma onuruna sahip olduğunu vurguladı ve yatırıma devam mesajı verdi. Aktaş; “Bursa İnegöl Uludağ yatırımımız sektörün en modern en yüksek teknolojiyle yapılan yatırımı. Endüstrinin geldiği ileri seviyenin imkanlarını uyguladığımız bir sektör. Robot teknolojilerin ve tam otomasyonun uygulandığı, dijital olanakların en üst seviyede kullanıldığı bir yatırım. 4 tesisimiz ve yeni yatırımımızla 1.7 milyon ton yıllık kapasiteli bir üretim altyapısına sahip olduk. Sadece üretmek yetmiyor aynı zamanda tüketicilerimizi memnun edecek, onları daha fazla ürünlerimize ulaştıracak şekilde çalışmamız lazım. Cesaret ve inançla hız kesmeyeceğiz” dedi. 


2016’da tüm faaliyetlerini “Gelecek Bizim” mesajıyla yürüten Pınar Su’nun bu yılki mesajını Genel Müdür Hüseyin Karamehmetoğlu açıkladı. Karamehmetoğlu; "Bu yıl mesajımızı 'Hız Kesmiyoruz' olarak belirledik. 2016, olağanüstü olayların yaşandığı bir yıl olarak geride kaldı. Biz, bu olağanüstü durumlara rağmen hız kesmedik ve ambalajlı su sektörünün son yıllarda hayata geçirdiği en büyük yatırımları devreye aldık. Şirketimizin toplam dolum kapasitesini neredeyse 1 milyon 700 bin tonlara getirdik. Bu sektör için çok önemli bir rakam” dedi.


Yaşar Ailesi olarak her zaman su ve suyun potansiyeline inandıklarını vurgulan Pınar Su Operasyonlar Direktörü Koral Kalpaklıoğlu; “Geniş ürün yelpazemiz ile her ihtiyaca çözüm sunuyoruz. Yaşama, lezzetin yanı sıra ayrıcalıklı yenilikler de katıyoruz. Yeni bardak sularımız ve güncellenen etiketiyle cam şişemiz bu çeşitliliğin en güzel örneği” dedi. Kalpaklıoğlu, piyasaya yeni sunulan Pınar Çocuk Suyu ve Limonatayı da tanıtarak, “Büyüklere sunduğumuz ürünler kadar küçükleri de önemsiyor ve onları da eğlenceli, renkli ürünlerimizle buluşturuyoruz. "Şirinler" karakterlerinin yer aldığı yeni su şişelerimiz bunun en somut örneği. Ayrıca, unuttuğumuz anne eli değmiş ev yapımı tatları da hatırlatıyoruz. Tıpkı yeni Pınar Saray Limonatamız gibi” diye konuştu.


Pınar Su’yun 2017 yılı içerisinde piyasaya sunulan sporcu suyu ile A Milli Basketbol Takımlarının Resmi Su Tedarikçisi olduğuna da değinen Koral Kalpaklıoğlu, “Spora verdiğimiz desteği ve önemi bir yeniliğimizle daha güçlendirdik. O yenilik de Sporcu şişemiz… Yeni sporcu şişemiz ile inanıyorum ki spor salonlarının da vazgeçilmezi olacağız” dedi. 


Pınar Su’dan yeni “Sporcu Şişe”...
Türkiye’nin ilk ambalajlı su markası olan Pınar Su, Sporcu Şişe’yi sporun her anında kolaylıkla taşınabilmesi için özel olarak tasarladı. Isparta/ Akçaağaç kaynağının kalsiyum ve magnezyum içeriğini, 8.0 PH değeriyle bir araya getiren doğal kaynak suyu, Sporcu Şişe ile spordaki yeni partneriniz olacak. Mineral içeriğinin yanı sıra 0,75 litrelik boyutu, kolay açılır pratik kapağı ve tek elle kavramaya uygun ergonomik şişe yapısıyla spor yaparken su tüketimi için ideal özelliklere sahip.