SAĞLIKLI VE DOĞAL ÜRÜNLER EKTAM İLE HAZIRLANIYOR

 

Dolum hatlarının öncü ve lider markalarından EKTAM, aralıksız sürdürdüğü AR-GE çalışmaları ile teknolojide sınır tanımadı ve COMBIMIX ünitesini hayata geçirdi.

 

Dolum öncesindeki final ürün hazırlama aşamasında, EKTAM’ın yeni teknoloji sistemi COMBIMIX sayesinde artık her şey daha doğal ve katkısız!
COMBIMIX; Karıştırıcı, Pastörizatör, Homojenizatör ve Gazlama kademelerinden oluşan son teknoloji bir ürün hazırlama ünitesidir.


COMBIMIX, son ürünü hazırlama aşamasında önemli ve hassas tüm işlemlerin tek bir ünitede gerçekleşmesini sağlayan öncü ve EKTAM imzalı bir sistemdir. Son derece hijyenik ve kompakt bir tasarıma sahip olan bu ünite, tam otomatik CIP işlemine uygundur. Otomasyon sistemi sayesinde ürün reçeteleri operatör ekranından kolayca seçilebildiği gibi yeni ürün reçete ilavesi de kolaylıkla yapılabilmektedir.


4 aşamadan oluşan bu ünitede gerçekleşen işlemler şu şekildedir:
* Final ürün hazırlamada ilk aşama karıştırıcıdır. Ultra hassas şurup dozlama özelliği sayesinde; şurup ve suyu karıştırma işlemi hatasız bir şekilde yapılır.
* İkinci aşama olan pastörizatörde yüksek enerji tasarruflu pastörizasyon işlemi yapılır. 
* Üçüncü aşama pastörize edilmiş ürünün homojenizasyon işleminin yapıldığı kademedir. 
* Son aşama homojenize edilmiş ürünün gazlandırıldığı kademedir. Hassas karbondioksit (CO2) dozlama özelliği ile tam olarak istenilen oranda ürün gazlandırma işlemi yapılır.


EKTAM’ın hem uzun ömürlü ve kaliteli hem de doğal ürünler hazırlanması için geliştirdiği COMBIMIX ile artık doğal ürünler yapmak çok kolay!


Sağlıklı ve Doğal Ürünler EKTAM İle Doluyor
EKTAM’ın yeni teknoloji sistemi COMBIMIX ile hazırlanan doğal ve katkısız ürünler; yine EKTAM imzalı MEGAHOT dolum makinelerinde hijyenik ve sağlıklı özelliklerini kaybetmeden son teknoloji ile dolar!


Çalkalama, Sıcak Dolum ve Kapatma Makinesi MEGAHOT serisi makinede; nektar, meyve suları, ice tea ve meyve aromalı içeceklerin sıcak dolumu gerçekleştirilebilir. 95°C sıcaklığa kadar yapılan dolum ile doğal ürünler katkı maddesi kullanılmadan ilk günkü tazeliğiyle tüketiciye ulaştırılır.


Sıcak dolum tekniğine uygun özel tasarım ventiller, EKTAM mühendisleri tarafından geliştirilmiştir. COMBIMIX’ten gelen ürüne, şişe içerisine dolduruluncaya kadar her aşamada tam otomatik sıcaklık kontrolü yapıldığından, ürünün belirlenen sıcaklıkta doldurulması her zaman kontrol altındadır. 200 ml’den 2,0 lt’ye kadar PET veya cam ambalajlara dolum yapılarak, üreticilere geniş bir tercih yelpazesi sunulmaktadır. Farklı tip ve ebatlardaki ambalajların dolumuna uygun olarak tasarlanan makine, aynı zamanda farklı tip kapakları da tek makinede çalışabilme özelliğine sahiptir.