ŞEKLİNİ SEÇME ZAMANI GELDİ: YENİ NESİL BARDAK ŞEKLİ; SLİMCUP...

 

Thermonoks Makina, piyasada yenilik yaratmaya devam ediyor. Türkiye`nin ve dünyanın en tasarruflu bardağı olan Slimcup, kısa süre içerisinde kendini amorti etmesi, hızlı üretim anlayışını desteklemesi, hammadde maliyetlerini minimum seviyeye indirmesi ve iş gücü kaybını engellemesi gibi faktörlerle öne çıkmaktadır.


Bu avantajlar sayesinde Thermonoks rekabette en öne çıkmaktadır. Firma bu avantajını, makinayı satın alan müşterilerine de sunmaktadır. Bunun sebeplerini söylemek gerekirse;

* Daha şık bir bardak,
* Daha ergonomik bir bardak,
* Daha az enerji tüketimi,
* Daha düşük karbon salımı,
* Aynı hammadde ile çok daha fazla bardak üretme imkanı,
* Rakiplerinin maliyetlerinin altında bir satış fiyatı belirleme imkanı,
* Daha düşük nakliye maliyetleri...


Slimcup bardak şekli sayesinde büyük maliyet tasarrufu elde etmekle birlikte diğer avantajlarından da bahsetmek gerekir: Düşük enerji, otomatik sistem, nakliye karı ve yüksek kapasite üretim ile daha verimlidir.


Kullanıcı dostu olduğu için bakımı ve kullanımı kolaydır. Düşük gürültü düzeyi ile çalışır. En önemlisi ise; alt folyo ve üst folyoda % 35 oranında müşterilerine kar sağlamasıdır. Saydığımız bu avantajlar işletme maliyetine olumlu yansıdığından, müşteri ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.


Yeni nesil bardak olan Slimcup, kavite başına dakikada ortalama 24-25 adet bardak üretim hızına ulaşabilmekte ve bu da makineyi Türkiye piyasasının en hızlı makinası yapmaktadır. Thermonoks Makina Genel Müdürü Vakur Kutay ürün hakkında yaptığı açıklamada, "Piyasada yerli ve yabancı rakiplerimiz bulunmaktadır. Rekabetçi ortamda elbette tüm firmaların ürünlerini yeniliğe tabi tutması gerekmektedir. Fakat görüyorum ki, Türkiye piyasasındaki firmalar AR-GE yatırımı yapmayarak standart ürün gamını değiştirmemektedir, Thermonoks Makina olarak biz, sürekli yenilik peşinde koşuyoruz. Piyasanın taleplerini kokluyoruz ve buna göre alternatifler sunuyoruz.


Önümüzde çok güzel projeler yer almakta ve bunları faaliyete geçirmemize çok az kaldı. 2017 yılında da belli başlı fuar katılımlarımız olacaktır. Örneğin, 11-15 Eylül tarihinde düzenlenen drinktec 2017 Fuarı'nda olacağız (Hall: A2/ Stand: 344). 


Bizler için her fuar büyük önem arz etmektedir. Biliyoruz ki insanlar fuarlara yenilik görmek için geliyorlar, ancak ziyaretçilerimiz son zamanlarda, aynı şeyleri görmediklerinden dolayı yakınıyorlardı. Ne yazık ki tüm fuarlar birbirinin kopyası olmaya başladı. "Aynı ürünleri tekrar tekrar görmekten sıkıldık" gibi sözler duymaktaydık, ama Thermonoks ailesi olarak bu geleneği kırdığımızı düşünüyorum ve ekibimle beraber her yıl yeni bir ürün sunma hedefi koyduk. 


2016 yılında piyasaya sunmuş olduğumuz Slimcup Minikoli Projesi ile ürün gamımızı bir adım daha genişlettik. Slimcup Minikoli 20'li bardak koliler halinde paketlenerek perakende sektöründe raflarda yerini almayı bekliyor. Kısa bir süre sonra Slimcup Minikoli'yi her yerde görmek Thermonoks ailesinin yenilikçi üretimiyle mümkün olacaktır.
Makinamızın en önemli özelliği; paketleme de 40'lı ve 60'lı kolileme yaparken aynı robot sisteminde ek olarak 20'li koli paketlemesi yapabilmesidir. Yani aynı makina ile, aynı robot ve 3 farklı paketleme sistemine sahip olacaksınız. Üretim hattınızda tek tuş ile istediğiniz paketleme sistemine geçiş sağlayabileceksiniz. Bunu yaparken de bant yerine tutkal kullanarak tasarruf edeceksiniz. Aynı zamanda koli de tek kat satın alındığı için kolide de bir tasarruf görünüyor.


Perakende ve toptan marketler grubuna bardak su pazarlamak, su fabrikalarının pazarlama planlamasında her zaman üçüncü planda kalmıştır. Bardak suyun pazarlama ağı perakende sektörü olamamıştır, sadece büyük partiler halinde büyük kuruluşlara pazarlanmıştır. Bunun sebepleri çok açıktır; 40 veya 60 bardak su kolisi market raflarında nasıl satışa sunulacak? Koli sular nasıl taşınacak? Buzdolaplarında nasıl temin edilecek? vb.


Thermonoks olarak kendimize şunu sorduk; Neden bardak su market raflarında, evlerde, ofislerde vb. yerlerde ilk kullanıcıya ulaşmasın? Bizi engelleyen nedir?


Thermonoks olarak bu sebepleri araştırdık ve bardak suyu perakende sektörüne hakim olan PET şişeden daha önde bir rakip olarak piyasaya sunmayı hedefledik. Bunun sonucunda Slimcup Minikoli ile 20`li bardak suyu piyasaya sunduk. Bu sayede buzdolaplarında, market raflarında rahatça temin edilip, taşıyabileceği bir koli tasarladık" dedi.