STAUBLİ TÜRKİYE'DEKİ YENİ OFİSLERİNİN VE TESİSLERİNİN AÇILIŞINI KUTLUYOR

Aylarca süren mimari planlama ve inşaat alanında geçen yoğun çalışmalardan sonra Stäubli, İstanbul Anadolu Yakası -Tuzla’daki yeni ofis ve tesislerinin resmi açılışını 31 Mayıs 2016 tarihinde kutladı.Yurtiçinden ve yurtdışından Stäubli’nin yönetim kurulu ve farklı üretim birimlerinin komite üyelerinin de dahil olduğu 80 misafir oldukça modern yeni binanın açılış törenine katıldı. Bu teknoloji harikası tesis Stäubli’nin Türkiye’deki tarihinde önemli bir kilometre taşını oluşturdu.

 

Stäubli’nin Türkiye’deki başarı hikayesi 60’lı yıllarda, umut vaadedici Türk pazarına ünlü bir mümessil ile geniş tekstil makinaları gamını tanıtma amacıyla başladı. Yıllar sonra, 1995’te Stäubli Türkiye firmasının net bir misyonu yerine getirmek için kurulmasına karar verildi; Türk pazarına daha da fazla yüksek kalitede hizmet vermek ve Stäubli organizasyonunu adım adım büyütmek. Firmanın ilk çalışanı olarak Sn. Muzaffer Sinangil o zaman firmanın İstanbul’da kiraladığı genel merkezine taşındı. Kendisi halen günümüzde Stäubli organizasyonunda başarıyla yönetiyor.

 

2016 Stäubli tarihindeki bir diğer önemli köşe başını işaret ediyor – kuruluşunun 20. senesi! Bu yapılanma sırasında Stäubli’nin Tekstil, Hızlı Bağlantı Elemanları ve Robotik faaliyetleri meyvelerini verdi. Bütün aktiviteler pazarda kendi iş alanlarında önemli pazar payları kazandı. Günümüzde Stäubli Türkiye’nin 60 civarında çalışanı bulunuyor. Türkiye bugün, her zamankinden daha fazla Avrupa’ya köprü görevi görüyor, sadece Avrupa’ya değil ayrıca uluslararası müşterilerine de hizmet vermek için ihracat rakamlarını artırmak, yerel üretimi ve hizmet sektörlerini genişletmek için iddialı hedefleri var. Bu, Stäubli gibi vizyoner mekatronik çözüm sağlayıcıları için birçok olasılıklar sunuyor. Başarılı olmak için, yerel Stäubli ekibi bu pazarın sunduğu şansları elde etme konusunda uluslararası Grup tarafından daha çok desteklenecek. Bu arada, bütün Türk satış temsilcileri, idari çalışanları ve sahada çalışan teknisyenleri ortak amaçları olan ülke genelindeki tüm Stäubli müşterilerini memnun etmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kutlama ile birlikte yerel ekip önümüzdeki on yıllar boyunca müşterilerine hizmet verme yolculuğuna girişti. Muzaffer Sinangil şunları söyledi : "Biz her zaman bu ülkeye inandık. Yatırım yapmamızın öncelikli sebebi budur. Mevcut ve potansiyel müşterilerimizin ilerleyişinde onları aktif olarak desteklemeyi dört gözle bekliyoruz. "

 

Stäubli Hakkında...

Stäubli üç ana aktivitesi - Tekstil, Hızlı Bağlantı Elemanları ve Robotik - ile faaliyet gösteren küresel bir mekatronik çözüm sağlayıcısıdır ;. Biz 25 ülkede kendi iş birimleri ile faaliyet gösteren İsviçre merkezli uluslararası bir grubuz. 4,500’ün üzerinde global işgücümüz uzun vadeli destek ile kapsamlı çözümler sunabilmek adına neredeyse her endüstriden müşterilerle partnerliğe olan bağlılığı paylaşır. Stäubli bir asrı aşkın süredir tüm endüstri için yüksek kalitede sistemler geliştirmekte ve üretmektedir. Şirket aktif olduğu pazarlarda, sürekli müşteri memnuniyetinden kazanılan güçlü bir pozisyonda bulunmaktadır.

 

Tarih ve gelecek

1892 yılında bir aile atölyesi olarak Zürih gölü kıyısında kurulan Stäubli kaliteli zanaatkarlığın gurur verici mirası ile, mekatronikte öncü bir firmadır. Bizler ayrıca ileriyi düşünen bir organizasyon olarak müşterilerimizin daha verimli, efektif ve sürdürülebilir çalışmasına yardım edecek bir sonraki yeni büyük inovasyonun sürekli arayışındayız.