SÜTAŞ, ALTIN PUSULA’DA İKİ ÖDÜLE BİRDEN LAYIK GÖRÜLDÜ

Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programı olma özelliği taşıyan ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından verilen ‘Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’, bu yıl 16. kez sahiplerini buldu. Sütaş, 2015 Sürdürülebilirlik Raporu ile Kurumsal Raporlar ödülü, Tire Entegre Tesisleri Açılışı İletişim Çalışmaları ile de Jüri Özel Ödülü aldı. 

 

Süt ve süt ürünlerinde Türkiye’nin lider markası Sütaş, sütün iyiliğini ve bereketini yayma misyonuyla yatırımlarına aralıksız devam ederken ‘Çiftlikten Sofralara’ entegre iş modelinin her aşamasıyla sürdürülebilirliğin tüm boyutlarında iyi uygulama örnekleri oluşturuyor. Bu kapsamda geçen yıl, 2020 sürdürülebilirlik hedeflerini de içeren Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınlayan Sütaş, Karacabey ve Aksaray’dan sonra üçüncü entegre tesislerinin açılışını da Tire’de gerçekleştirdi.


Sütaş’ın 2015 Sürdürülebilirlik Raporu ve Tire Entegre Tesisleri Açılışı ile öne çıkardığı 360 derece iletişim faaliyetleri, Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, kurum kültürünü yansıtma, kurumsal itibarı artırma, paydaşlarla bağı güçlendirme, ulusal ve yerel medya ile ilişkileri daha da geliştirme kriterleriyle değerlendirilerek iki ödüle birden layık görüldü.