TEMİZ-İŞ TENEKE AMBALAJ YATIRIMLARINA HIZ VERDİ

“%60 Enerji Tasarruflu, Çevreci, Karbon Salınımı Olmayan LED Teknolojili 4 Renkli Matbaamız, 2020 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçecek”

 

Temiz İş Teneke Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti., 2015 yılında “Taç Kapak Üretimi” için yapmış olduğu yeni yatırımlar ile, en iyi kalite anlayışı içinde, dünya standartlarına uygun hizmet etme ilkesiyle, “Sektöründe lider konumundaki”, gıda, endüstriyel ve kimyasal üretim yapan firmalara, kulplu kova, silindirik ve köşeli teneke kutu; meşrubat, bira, maden suyu, gazoz ve meyve suları için dolumculara "Şişe Kapsülü"  (Taçlı Kapak) üretimi yapıyor. Firma yeni kurulan tesisinde de yine içecek sektörü için alüminyum kapak (28x15 ROPP) üretimi gerçekleştiriyor.


2019 yılında sektöre kazandırdıkları hakkında bilgi veren Temiz İş Teneke Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Cengiz BOZDAĞ, “2019 yılı son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde, küresel ısınmanın etkisiyle büyüyen, içecek sektörüne hizmet konusunda katkılarımızın her geçen dönemde yükselen bir ivme kazandığını belirtebiliriz” derken, gelecek dönem hedefleri ve yatırımları hakkında şunları söyledi: “Yeni yatırım ve teşviklerle hızla büyüyen içecek sektörü, küresel ısınmanın etkisiyle yükselen bir ivme kazanmış olup, iç piyasa ve ihracatta bulunduğumuz coğrafya itibarıyla önemli bir gelişme ve ilerleme kaydetmiştir. Günlük 15 milyon adet taç kapak ve alüminyum kapak üretimimiz ile şişe dolumu yapan içecek sektörünün önemli bir bölümüne hizmet vermekteyiz.


Temiz İş Teneke Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti., sektöründe lider konumundaki meşrubat, bira, maden suyu, gazoz ve meyve suları için içecek dolumcularına, konusunda liderlik ilkesi şiarı ve sektöründe öncü bir kuruluş olmayı hedef edinmiştir.


Klasik doğal gaz fırınlı konvansiyonel ve UV matbaaların yerini alacak, dünya matbaa sektöründe yeni bir teknoloji olarak kullanılmaya başlayan ve Türkiye’de ilk Temiz İş Teneke Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti.'de hizmete girecek olan, “%60 Enerji Tasarruflu, Çevreci, Karbon Salınımı Olmayan LED Teknolojili 4 Renkli Matbaamız” 2020 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçecektir. Mevcut alüminyum kapak (28x15 ROPP) hattımıza ilave olarak ikinci hattımız 2020 ilk çeyreğinde faaliyete geçmiş olacaktır.”