YERLİ MARKADAN MİLLİ İÇECEK; TORKU ŞERBET, TORKU LİMONATA RAFLARDA

Gıda sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Konya Şeker, Torku markasıyla tüketiciye sunduğu ürünlere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bin yıllık şerbet kültürümüz, bundan böyle Torku güvencesiyle yaşatılacak. Kırmızı ve Yeşil olarak iki farklı çeşitte hazırlanan şerbetler ve geleneksek içeceklerimizden limonata iftar sofralarının da vazgeçilmezi olmaya aday.

 

 

Pekmez, tahin, lokum ve helva gibi geleneksel tatlarımızı tüketiciye Torku markasıyla sunan Konya Şeker, şimdi de naneli ve tarçınlı olmak üzere Yeşil ve Kırmızı adlarıyla doğal karışımlarla glikoz şurubu kullanmadan üretilen şerbet ve limonata ürünlerini tüketici ile buluşturuyor.


İftar sofralarına farklı bir lezzet katacak olan limonata ve şerbetler, “geleneksel tatlarımız da doğal olarak bizden” sloganıyla  market ve satış noktalarında raflarda yerine almaya hazırlanıyor. Yeşil Şerbet’te; portakal suyu, limon suyu, tarçın, karanfil, yeşil elma ve nane; Kırmızı Şerbet’te ise vişne suyu, kırmızı üzüm suyu, tarçın ve karanfil konsantreleri, limonatada da limon konsantresi kullanılıyor.


Konya Şeker ile çiftçinin ürünü değerlendi...
Çiftçinin daha çok üretmesini ve ürettiğinden daha çok kazanmasını hedefleyen Konya Şeker, bu kapsamda gıda sanayine yönelik yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Torosların merkezine kurulan Torku Meyve Suyu, Sirke ve Pekmez Üretim Tesisi, 2016 yılında faaliyete geçmişti. 106 bin metrekarelik açık ve 20 bin metrekarelik kapalı alana entegre tesis mantığı ile dizayn edilerek inşa edilen tesis, meyvecilikteki gelişime paralel olarak üretim kapasitesini ve nihai ürün ile ürün işleme çeşitliliğini arttıracak şekilde projelendirildi. Tesiste İç Anadolu Bölgesi'nde üretilen üzüm, elma gibi meyveler değerlendirilerek meyve suyu, sirke, pekmez, şerbet ve limonata üretiliyor.


Torku’nun doğal ve sağlıklı ürün yaklaşımına uygun üretim yapan, kalite ve hijyen standartlarından taviz vermeyecek şekilde projelendirilen tesiste üretimine başlanan limonata ve şerbet çeşitleri geleneksel yöntemlerden farksız şekilde üretilip şişeleniyor. Üretilen mamul ürünler, katkısız ve 1. sınıf ürün halinde pazara sunuluyor.


Şerbet kültürümüz, Torku güvencesiyle yaşatılıyor
Tamamen doğal olması, ferahlık vermesi ve farklı aroması ile enfes bir tat olan şerbeti, Türklerin Orta Asya’dan getirdiği biliniyor, Kaşgarlı Mahmud, Eflaki, Mevlana Celaleddin Rumi, Yusuf Has Hâcib, Evliya Çelebi gibi ismi tarihimize altın harflerle yazılmış, mütefekkir, seyyah ve düşünürlerin eserlerinde, sarayların vazgeçilmez içeceği olarak geniş yer bulan şerbet, günümüzde de Türkiye’ye özgü bir tat olarak tanınıyor. 


Ülkemizin en genç markası olmasına rağmen kısa sürede tüketicinin beğenisini ve güvenini kazanan Torku, şerbeti de yine çiftçi kuruluşu olmasının vermiş olduğu sorumlulukla doğal olarak üretiyor. 


Türkiye, yaz mevsiminde Torku Limonata ile serinleyecek 
Sıcak yaz günlerinin ilk akla gelen serinleten içeceklerden limonata, birkaç yıl öncesine kadar tahtını farklı içeceklere kaptırmıştı. Son yıllarda tahtına yeniden kurulan ve market raflarında şişelenmiş olarak da yer alan limonata artık Torku güvencesiyle sunuluyor.