RÖPORTAJLAR

Guala Closures Türkiye Ambalaj ve Kapak Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Barış DİLSİZ firmalarını ve Türkiye’deki hedeflerini anlattı; keyifli söyleşi için kendilerine teşekkür ediyoruz. 


 

 

Barış Bey öncelikle Guala Closures Group SPA ile Türkiye’de kurmuş olduğunuz Guala Closures A.Ş.’deki Genel Müdürlük görevinizi kutluyoruz. Guala Closures Group’u sizden dinleyebilir miyiz?
Teşekkür ediyorum. 1954 yılında İtalya’da kurulan Guala Closures Group bugün, bünyesinde 5 kıtaya yayılmış 30 üretim tesisi, 6 Ar-Ge Merkezi ve ülkelerde bulunan ticari ofisleri ile tüm dünya içecek endüstrisine doğrudan hizmet vermektedir. Guala Closures Group, kurulduğundan bugüne içecek endüstrinin temel ihtiyacı; güvenlikli kapama, koruma hususlarında doğru kapak ürünlerinin gelştiricisi ve üreticisidir.


Guala Closures Group olarak, Türkiye ve komşu coğrafyalardaki ülkelere çok daha yakın, direkt ve birebir hizmet vermek adına 2021 yılı itibari ile, Guala Closures Türkiye Ambalaj ve Kapak Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni kurarak, faaliyetlerimize Ankara (Genel Müdürlük) ve İstanbul (Finans ve Operasyonlar) ofislerimizle başlamış bulunuyoruz.


Meşrubat, doğal kaynak/maden suları, distile ve fermente alkollü içkiler, likörler, şuruplar, zeytin yağları ve diğer tüm içecek ve gıda gruplarına ait temel ve gelişmiş fonksiyonel kapak çeşitlerimizle aracısız, doğrudan hizmet vermeye devam ediyoruz.

     

 

Müşterilerinizin Guala Closures Group ile çalışma tercihi hakkında neler söylemek istersiniz?

Guala Closures, yalnızca kapak üreticisi değil, gıda/içecek endüstrisinde kullanılan ilgili cam şişelerin kapakla buluştuğu çene (vidalı, çakma gibi) bölümlerinin de standartlarını oluşturmuş, kapağın cam şişeye uygulanma prensip ve teknolojilerini geliştirmiş; 70 yıldır Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını artırarak devam ettiren dünyanın konusunda #1 kural belirleyicisidir. Bu köklü birikim, müşterilerin ürünlerinin kapatma, koruma, yenilik, tasarım, uygulama rahatlığı gibi değişken ihtiyaçlarını en doğru, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlemelerle karşılamamızı sağlamaktadır.


Guala Türkiye’nin operasyonu ile ilgili genel bilgi verebilir misiniz?
Guala Closures Türkiye’nin fonksiyonu dünya üzerindeki bütün Guala Closures Group fabrikaları tarafından sunulan eşsiz çözümleri, Türkiye ve çevre bölgelerdeki müşterilerimize ilk ağızdan ve direk görüşebildikleri bir yapı ile sunmasıdır. Bu sayede müşterilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmede çok daha efektif sonuçlar elde ettiğimizi biz de gözlemlemekteyiz.

 

   

 

Barış Bey, Guala Closures’in ürün portföyü hakkında bilgi verir misiniz?
Grubumuz aşağıdaki kategorilerdeki bütün kapak ürünleri ile pazar paydaşı dolum firmalarımızın hizmetindedir.

 

1) Safety Closures (Güvenlikli kapaklar); Ürünlerin tekrar doldurulması, kopyalanması, karıştırılması gibi faktörlerin önüne geçmek için köprülü kilit mekanizmasından bilye ve valflerin kullanıldığı çoklu mekanizmalara kadar geniş yelpazede seçeneği olan ürün grubudur.


- Temper Evident (TE) Closures (Güvenlik Bantlı Sistemler) – Köprü kilitli, otomatik harici güvenlik bantlı, otomatik dahili güvenlik bantlı, yırt aç güvenlik bantlı, kapak kaplamalı yırt aç güvenlik bantlı kapaklar


- Non-Refillable (Nrf) System Closures (Yeniden Doldurulamayan Sistemler) - Bu kategori 1,2,3 veya daha fazla valf bilye ve ek güvenlik mekanizmaları ile basitten en karmaşığa ürünün tekrar doldurulmasını engellerken ilk açılış ve kullanımda kolay ve kesintisiz akış sağlayan kapaklardır.
Bu segmentteki kapakların kapatma sistemleri snap on, roll on ve screw on prensibindedir.

 

2) ROLL ON Closures; Bu kategoride uzun ve kısa olmak üzere çok geniş bir ölçü yelpazesi ile tüm içecek ve zeytinyağı ürünlerine çözüm sağlanmaktadır.

 

3) Lüks Segment Kapaklar; Gravitas, zamak, wood olarak olarak adlandırdığımız “özel üretim” kapaklarımızdır.

 

4) Sürdürülebilir Kapaklar; Sürdürülebilir kapaklarımız doğa dostu ve %100 geri dönüştürülebilir malzemelerle üretilebilen ve doğada ayrışabilir mekanizmalara sahip doğa dostu ürün grubumuzdur.

 


* Tüm sorularınız ve detaylı bilgi için: Guala Closures Türkiye  - www.gualaclosures.com

DİĞER RÖPORTAJLAR