RÖPORTAJLAR


inline Ozone&Bromat çözüm sistemleri


 

Elit Ozon Sistemleri’ni bir de sizden dinleyebilir miyiz? Ürün çeşitleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Endüstriyel ozon kullanım alanlarında, ambalajlı su ve gıda sektörü başta olmak üzere, çeşitli sektör ihtiyaçlarını karşıla- yacak ozon jeneratörleri üretiyoruz. İmalat sürecinde 20 yıla yakın tecrübemiz ile başarılı Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde ozon reaktörlerimizin tasarımı ve üretiminin tamamını kendi bünyemizde imal etmekteyiz. Üretim alt yapımızın gücü, tec- rübesi ve stoklu çalışmamızın avantajı ile yurt genelinde ve yurt dışında işletmelerin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz.


Ürün portföyümüz, sektör talepleri doğrultusunda her geçen yıl artarak devam ediyor. Son iki yıl içerisinde en çok talep gören ürünlerimiz; inline ozone sistem ve ağır sanayi ortam koşullarından etkilenmeyen ozon jeneratörlerimizdir. 20 farklı ürünümüz mevcut. Konu ile ilgili okurlarınız, firmamızın internet sayfasından daha detaylı bilgi edinebilirler.

 


inline ozone nasıl bir sistem? Uygulandığı ürünlere ve işletmeye avantajları nelerdir?
Kısaca, ozon gazını belirlenen limit değerinde, hat üzerinde bir defaya mahsus ürünle buluşturma işlemidir. 


Firmamız ve kullanıcılar tarafından tespit edilmiş avantajları oldukça fazla;
* Bromat problemini çözer-acılık, koku oluşumunu önler,
* Tat bozukluklarının önüne geçer,
* Üretimden önce ve sonra ozon tankı su tahliye israfını önler,
* Üretim ve zaman kayıplarını önler,
* Ozon temas tankı kullanımına gerek kalmaz,
* Operatör ihtiyacı duymaz,
* Sistemle koordineli çalışır,
* Üretimle birlikte devreye girer, üretim bittiğini otomatik algılar,
* Limit değerlerinin dışına çıkmaz,
* İşletmeye artı yük yüklemez,
* Daha önce üretmiş olduğumuz standart tanklı ozon sistemine göre, saatte min. 5 kw enerji tasarrufu sağlar; yıllık enerji maliyeti hesaplandığında işletme genel giderler maliyetinin düşmesine katkı sunar.


Elit Ozon olarak satış/pazarlama stratejimiz; "Çözüm sun, anlaşılabilir ol, müşteri memnuniyetini koru"


   


Ülkemizdeki ozon teknolojisi gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ülkemizde ozon jeneratörü üreten firmaların çoğu işine dört elle sarılmış durumda. Üretmiş oldukları makineleri daha iyi, daha kaliteli nasıl üretebiliriz gayreti içindeler, şahsen bu gayreti çok kıymetli ve bir çoğunu çok başarılı buluyorum.Çalıştığımız firmalar her geçen yıl yüksek teknolojiyle kapasite artırımına yatırım yapıyor, bizlerin de bu yüksek kapasitelere uyumlu, sorunsuz çözümler üretmemiz gerekiyor.


Yerli firmalar ile yurt dışı ozon firmaları arasında teknoloji ve pazara hakimiyet açısından bakıldığında neler söylemek istersiniz?
Türkiye’de endüstriyel ozon jeneratörü kullanan birçok fabrika, önceki yıllara nazaran tercihini yerli üreticiden yana kullanıyor. Ulaşılabilir, problem çözen tedarikçi, işletmelerin tercihlerini doğrudan etkiliyor. Teknoloji olarak hiçbir eksiğimiz olmadığı gibi, ihtiyaca en uygun sistemi yerinde tespit edip, çözüm sunabiliyoruz. 

 

Satış sonrası hizmetleriniz nelerdir?
Satış sonrasından ziyade bizim için önemli olan satış öncesi hizmet. Ozon jeneratörü kurulmadan önce detaylı bir keşif sürecimiz oluyor. İşletmenin ozon ile ilgili gereksinimleri, analiz raporları, daha önce karşılaştığı sorunlar, makine parkurları, kapasiteleri vs. birçok detaya dikkat ediyoruz. Kurulum itibarı ile 7/24 teknik destek imkânı sunuyoruz. Çalıştığımız işletmeler uzun yıllar servis hizmeti almadığı gibi memnuniyetlerini kendi meslektaşlarıyla paylaşıp, bizi güvenle refere edebiliyorlar. Yıllar ilerledikçe firmamıza olan güven daha da perçinleniyor.

   


Elit Ozon, 2015 yılı itibari ile bardak su-0,33-0,5-1,5 5-10-19 litre) yüksek kapasite ve debide, Avrupa menşei dolum makineleri dâhil tüm dolum makinelerine uyumlu, inline ozone sistem kurulumu ve üretimine devam ediyor.


Yeni dönem hedeflerinizden bahseder misiniz?
Ürünlerimiz, satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güve- nilirlik ve yüksek iş ahlakımızı koruyarak, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için yeni değerler üretmek, yegâne hedefimizdir. Ozon gazının insana, canlılara ve çevremize, daha faydalı, sürdürülebilir kullanımları ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz.


Not: Konu ile ilgili görsel ve videolar www.elitozon.com sitesinde mevcuttur.


 

 

DİĞER RÖPORTAJLAR