RÖPORTAJLAR

 

Kemal Bey, sizi tanıyabilir miyiz?

1978 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya geldim, lise yıllarımdan itibaren meraklı olduğum satış ve pazarlama üzerine kişisel adımlar attım. 2019 yılına kadar profesyonel kariyer hayatıma devam ettikten sonra kendi işletmemi açma kararı aldım. Factory İçecek Şirketi ile yeni nesil, eğlenceli ürünler ve gazoz segmentinde ürünler üretmeye başladım.


Oldukça başarılı, yeni bir marka yarattınız. Pazardaki hedef konumunuz ve markanızdan beklentileriniz nelerdir?
Bu pazarda iyi olmak artık yetmiyor, daha iyi ve en iyi olmak için farklılaştırılmış pazarlama yapmak ve buna bağlı olarak da hedeflerinizi belirlemek gerekiyor. Premium segmente pazara yön veren konuma adım adım ilerlemeyi hedefliyoruz. Amacımız; pazarı büyüterek, hedeflerimize ulaşmak. "Premium Gazoz ve Premium Enerji içeceğinde tüketicilere hizmet vermeye devam edeceğiz. Ayrıca kahve ve çay ürünlerinde de yeni ürünler ile hizmet veremeye başladık"

 


Sektörde rekabet oranı sürekli artıyor. Siz bu konuda neler söylemek istersiniz? 
Rekabet gerçekten bizim için çok önemli ve olmaz ise olmazımız. Bizi ayakta tutan ve gelişmemize katkıda bulunan bir unsur. Bakış açımız bu şekilde olduğu için hızlı büyümemizi buna bağlıyoruz. Hatta bu kadar kısa sürede bizi takip eden ve yaptıklarımızın aynısı yapan rakiplerimizin çıkması da gurur verici.


Sektörde yaşanan sorunlar hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz?
Üretim ve hammaddede kısa vadede çözülmesi zor olan, tedarik problemi döneminden geçiyoruz. Ağır sanayi ile uğraşan firmaların doğru kararlar vermesi bizim için çok önemli. Umarım kısa sürede fırsat gibi görünen kazançların bedelini uzun dönemde ödemeyiz.


Bu keyifli sohbet için çok teşekkür ederiz.

 

DİĞER RÖPORTAJLAR