RÖPORTAJLAR

Bulut Bey, yeni yerinizin metrekaresi ve kullanım alanları hakkında bilgi alabilir miyiz?
Fabrika binamız 4.000 m2 kapalı, 70.000 m2 açık olmak üzere 74.000 m2 alan üzerinde kurulmuştur. İlerleyen süreçlerde yapılacak olan yeni yatırımlarımız için de uygun alana sahiptir. Böylelikle tek bir çatı altında müşterilerimize daha iyi hizmet verebileceğiz.


Yeni yerle birlikte yapılan teknoloji yatırımı ve tesis altyapınız hakkında neler söylemek istersiniz?
Yeni fabrikamızı henüz proje aşamasında BRC ve ISO gibi tüm dünyaca kabul görmüş kalite ve yönetim sertifikasyonlarının standartlarına uygun olarak inşa ettik. Aynı zamanda ileride planlanan yatırımlar ve teknolojik gelişmeler de hesaba katılarak fabrikanın her köşesinde mimari hesaplamaları özenle yaptık. Bununla birlikte AR-GE, kalıphane ve teknik destek departmanlarımız kurulmuş olup, ileri teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Bu şekilde müşterilerimizin taleplerine daha hızlı ve etkili cevap verebilmeyi hedefliyoruz. Bu alanda yapmış olduğumuz yatırımlarla plastik ambalaj teknolojilerinde kalite standartlarını daha yükseğe konumlandıracağımızdan eminim.


Yeni yatırım sonrası üretim portföyünüzde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi alabilir miyiz?
2021 yılında önceliği, kalite standartlarımızı en üst seviyeye getirmeye hedefledik. Aynı zamanda yeni kurulan kalite kontrol departmanımızı, son teknoloji laboratuvar ölçüm cihazlarıyla donatarak ürünlerimizin kalite standartlarını yükselttik. Ayrıca üretim verimliliğimizi %40 oranında iyileştirdik. 


Yeni dönemde ürün gamınızda hangi ürünler yer alacak ve ne kadarlık bir kapasite artırımı gerçekleşecek?
Üretimine başlanmış olduğumuz mevcut tasarımlarımıza ek, 6 kalıbımızın da tamamlanmasıyla birlikte üretim kapasitemizi %50 oranında artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, AR-GE departmanımızda su sektörü haricinde sıvı yağ ve gazlı içecek kapak kalıpları ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte olup, ilerleyen süreçte bu alanda hizmet vermeyi planlıyoruz.


Yeni yerinizle birlikte depolama alanlarınızda ne gibi bir değişim gerçekleşti?
2022 yılında fabrikamızın binasına paralel olarak 7.000 m2 kapalı alanı fabrikamıza dahil ederek, artan kapasite ve depolama ihtiyacımızı karşılamayı planlıyoruz.

2021 hedeflerinizin ne kadarını gerçekleştirdiniz? 2022 yılı için hedefleriniz nelerdir?
2021 yılındaki öngördüğümüz hedeflerimizi tamamlamayı başardık. Ancak ekip arkadaşlarımızın üretimden satışa, kalite kontrol departmanından yönetim birimine kadar birbiriyle olan uyumu ve aynı hedefe yönelik başarma azmi, süreci bizim için keyifli bir telaşa döndürdü. 2022 yılı için ise hedeflerimiz bugünkünden çok daha büyük. Amacımız, yatırımlarımızın önemli bir bölümünü tamamlamak ve yurtiçi hedeflerimize büyük oranda varmak. Aynı zamanda ihracat konusunda şu anda gerekli atılımlar yapılmaya başlandı. 2022 yılı önceliğimiz ihracat kapasitemizi büyük oranda artırmak olacaktır.


Eklemek istediklerinizi alabilir miyiz?
Firmamızı tanıtabilmek adına, bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum.


Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederiz.

 

DİĞER RÖPORTAJLAR