EKTAM, ROBOT SİSTEMLERİ İLE ESNEK ÇÖZÜMLER SUNUYOR

 
Hat sonu verimliliğini etkileyen faktörlerin başında kuşkusuz paletleme operasyonu geliyor. Projeye en uygun şekilde tasarlanmış olan paletleme sistemlerinde, verimliliğin artmasının yanı sıra, zaman ve para tasarrufu sağlanıyor. Palet bozma, kolileme, paletleme gibi hat verimliliğini direkt etkileyen operasyonlar insan gücüne ihtiyaç duyulmadan otomatik sistemler ile yapılıyor.
 
“Dünya Standartlarında Türk Kalitesi” sloganı ile AR-GE faaliyetlerine büyük önem veren EKTAM, otomasyon projelendirmelerini ve yazılımlarını kendi bünyesindeki ekibi ile gerçekleştirerek, uzun yıllardır imal etmiş olduğu kartezyen sistemlerinden sonra robot sistemleri ile de yüksek hızlarda çözümler sunmaya devam ediyor.
 
EKTAM teknik ekibi, projeye özel geliştirmiş olduğu gripper sistemleri ile, birden fazla hattı tek robotla paletleme/palet bozma, kolileme, farklı tip ambalajları tek bir gripper sistemiyle paletleme gibi esnek çözümler tasarlıyor. 
 
Shriklenmiş paketler, kolili ürünler, cam ambalajlar, tenekeler gibi farklı tipte, özellikte ve ağırlıktaki tüm ambalajlar için özel sistemler imal eden EKTAM, yüksek hızlarda esnek sistemleri üreticiye sunmanın haklı gururunu yaşıyor.