PİPETSAN, SEKTÖRDEKİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Sektörde 20. yılına giren Pipetsan Plastik, yurt içinde ve yurt dışında dünyanın lider zincir marketleri, gıda, ambalaj, fast-food, medikal, tarım ve balon firmalarının tedarik zincirini tamamlayan üretici bir marka olarak çalışmalarına devam ediyor.

 

Pipetsan Plastik; zincir market ve fast-food markalarına, ambalaj toptancı firmalarına körüklü pipet, jelatin ambalajlı körüklü pipet, kağıt ambalajlı körüklü pipet, tek renk ve iki renk baskılı kağıt ambalajlı hijyenik pipet, frozen pipet, düz pipetler, ayran pipetleri, artistik pipetler, jumbo elegance pipetler ve jumbo boy pipet üretimi gerçekleştiriyor. Ayrıca firmaların talepleri doğrultusunda farklı ölçülerde ve renklerde özel üretimler de yapılabiliyor.


Ürün portföyünde pipet imalatının yanı sıra ağırlıklı olarak lolipop, çikolata ve şeker sapları bulunuyor; ayrıca tek renk, iki renk ve üç renk polipropilen (PP) ve polistren (PS), çentikli ve çentiksiz olarak değişik ölçü ve renklerde üretim yapılıyor. Pipetsan’ın iddialı olduğu bir diğer ürün değişik renklerde üretimini yapmış olduğu pamuklu çubuk. Dünya pazarında lider firmaların pamuklu çubuk gereksinimleri Pipetsan tarafından karşılanıyor.


Kullan-at tarzı ürünlerde ise çatal, kaşık, bıçak, karıştırıcı, kokteyl karıştırıcısı, cips ve şeytan çatalı vb. ürünlerin, otomotiv ve yan sanayi firmalarına plastik ürün ve yedek parça üretimi, medikal sektörde kullanılan tahlil çubukları ve hortumlarının üretimi, tarım sektöründe kullanılmakta olan farklı ölçülerdeki çubukların üretimi, reklam ve promosyon için kullanılan balon sap ve şapkaları, kırtasiye pazarına bayrak sapları vb. ürünlerin üretimi gerçekleştiriliyor.


Firmalarının kalite politikaları hakkında bilgi veren Pipetsan Plastik Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti. Firma Sahibi Ümit TÜMER, “Kalitemizi sektörümüzün en üst düzeyinde tutar, verdiğimiz hizmetle ilgili müşteri talep ve beklentilerini karşılamak için standartlar ve mevzuata tam olarak uyarız. Müşterilerimizin memnuniyetini ve kuruluşumuza olan güveni artırmak amacı ile ürün ve hizmet kalitemizi sürekli iyileştirme felsefesi ile birleştirir, teknik ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek bünyemizde üretim ve hizmetlerimize uyarlarız. Müşterilerimize sağlıklı ve güvenli ürünler sunmak, yasal mevzuat ve düzenlemelere, gıda ile temas eden ambalaj malzemeleri tebliğlerine uygun üretim yapmak, yönetim sistemlerinin şartlarını yerine getirmek ve hijyenik şartlarda üretim yapmak firmamızın kalite politikasıdır. Firmamız; BRC Gıda Güvenliği Belgesi, TC. Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı Üretim İzin Belgesi, TS EN ISO 9001:2015, TS EN ISO 2200:2005 belgeleri ile kalitesini ve hijyene verdiği önemi vurgulamaktadır” dedi. Ümit TÜMER ayrıca firmalarının Avrupa standartlarını yakalamış olduğu ve pazarın yurtdışı bağımlılığının bu şekilde azaltmış olduğu bilgisini de verdi.